KİFİDİS, 1919 yılında ortopedik malzemeler üreten protez kliniği olarak T. KİFİDİS tarafından kurularak, bu günkü eski İngiltere Başkonsolosluğunun karşısında hizmet vermeye başladı. 1939 yılından itibaren de İstiklal Caddesi ile Kallavi sokağın kesiştiği noktada faaliyetini sürdürmeye devam etti. 

   1974 yılında T. KİFİDİS in yurt dışına yerleşmesi ile KİFİDİS in yönetimi 3. kuşak gençlere devredildi. Bu devir işlemi KİFİDİS için yeni bir dönemin başlangıcı oldu. Klasik ısmarlamacılık sisteminin yanı sıra ‘' al ve sat ‘' sistemi de uygulamaya konuldu. Şirketin ana prensipleri ve klasik yapısı korunarak bir çok değişim de bu dönemde yapıldı. Bu reformların sonucunda özellikle bebek ve çocuk ayakkabılarında KİFİDİS ekolü oluştu. Çocuklar için ‘'ilk yürüyüş ayakkabısı'' tanımı da bu dönemde KİFİDİS tarafından oluşturuldu.

     KİFİDİS bu gün, Avrupa'nın her biri kendi alanında kalitesini ispatlamış köklü firmaların ürünlerini ithal ederek Türk tüketicisini kaliteli ve doğru ürünlerle buluşturmaya devam etmektedir.

    Bu çalışmaların gereği olarak, yurt içinde ve yurt dışında düzenlenen fuarlara, tanıtımlara ve eğitimlere katılarak gelişmeleri yakından takip edip yenilikleri anında ülkeye getirmektedir.

    KİFİDİS'in görev kabul ettiği en önemli konu, insan sağlığına verilen değerin standartların altında kalmamasını sağlamaktır. Buna bağlı olarak çalışan tüm personeline periyodik olarak eğitimler vermektedir. KİFİDİS in eğitimleri sadece kendi personeline yönelik olmayıp satış noktalarında çalışan personelleri de kapsamaktadır. Bu eğitimlerde, personele ürünler hakkında bilgilerin yanı sıra, sektörde meydana gelen değişiklikler ve yenilikler de aktarılmakta ve bu sayede personellerin kendi gelişimlerini de tamamlamakta yardımcı olmaktadır. KİFİDİS, geçmişin mütevazılığı ile geleceğin yeniliklerini bir arada tutmayı başarabilen ender ve özel müesseseler arasındadır. Bu başarı, KİFİDİS'e İstanbul Ansiklopedisi'ne giren ilk medikal firma olma özelliğini kazandırmıştır.

    Bugün KİFİDİS, 26 mağaza, 3 franchaise mağaza ve 2.000 den fazla satış noktasında hizmetlerine devam etmektedir. 

İletişim Bilgileri

Bomonti Ahenk Sokak No:2 34381 Şişli /İSTANBUL
T: (0212) 296 83 03
F: (0212) 247 45 67 

www.kifidis.com.tr 
Harita